NiekoTokio blogas

Apie tai kas man įdomu

Tadas Talaikis “Kaip gyventi be problemų?“

with 3 comments

Autorius knygą leidžia skaityt nemokamai čia. Kai pradėjau, maniau na ir nesąmonė. Bet kai kurie skyriai visai prikaustė dėmesį. Žemiau kelios patikusios mintys iš knygos:

 1. Vienintelis būdas informacijai gauti yra klausimų pateikimas. Klausimų pateikimui galima prilyginti žiūrėjimą, stebėjimą, prisilietimą.
 2. Pasiseka ne tam, kuris yra priverstas imtis atsakomybės, o tam, kuris pirmas, niekeno neprašomas ir neverčiamas jos imasi. Taip pat sekasi tam, kuris neišbalansuoja dalykų, versdamas imtis tos atsakomybės kitą.
 3. Žmogus nelaimingas dėl dviejų prižasčių. Pirma ta, kad jis prisitaikęs gyventi turimomis sąlygomis, o antra ta, kad jis nori kažko daugiau.
 4. Nei man, nei tau padėti niekas negali, išskyrus tave patį.
 5. Bijai tik to, ko nevaldai, o nevaldai to, ko nežinai.
 6. Jeigu esate kažką sumanę, geriau patylėkite kol to neįgyvendinote, nes egzistuoja galimybė, kad pasidalinę to neįgyvendinsite.
 7. Smegenys atlikdamos bet kokį darbą, tam sunaudoja vienodai energijos. Dažnai kalbėjimui reikia daugiau mąstymo, vadinasi energijos, nei rankai pakelti.
 8. Ar smegenys įsako pakelti ranką ar pakelti liežuvį, jos atlieka tą patį darbą, todėl smegenų lygmenyje žodžiai turi  tokią pat galią kaip ir realūs veiksmai.
 9. Gamtoje yra daug atsitiktinumų, daug kreivių, tačiau visi jie kartu yra balanse. Ir vienintelis dalykas, kuris išbalansuoja šią natūralią tvarką yra žmogaus protas.
 10. Žmogus veikia tiek, kiek jis mano galįs veikti. Žmogus turi tiek, kiek jis mano galįsa turėti. Jeigu žmogus mano nieka negalįs padaryti, jir ir negali. Bandyk jam padėti, bet nepadėsi niekad, kol jis nepakeis savo šios labai svarbios ir “ypatingos“ nuomonės.
 11. Jeigu tau nepatinka vaidmuo ar įprotis, kurį susikūrei, keisk savo žodžius.
 12. Sudėtinga daryti realų darbą, galvoti kaip jį daryti, imtis sunkios atsakomybės naštos, tačiau lengva tiesiog pasityčioti iš kito ir tokiu būdu pasijusti geriau.
 13. Jeigu vienintelis “vaistas“ nuo baimės, nerimo, depresijos ir apatijos yra realus veiksmas, tai “vaistas“ nuo pernelyg didelio pasitikėjimo savimi – klausymasis.
 14. Niekas negali nurodyti tau tavo vertės, tik tu pats.
 15. Stresą kelia ne iškeltas tikslas ir prievarta jį įvykdyti, o bereikalingi, tušti darbai, kuriais vengiant atsakomybės buvo užpildytas laikas, dėl kurio buvo prarasti siekiami rezultatai.
 16. Bet kokio nesugebėjimo ir nelaisvės priežastis yra neteisingas supratimas: neteisingai suprastas žodis, neteisingai suprastas laikas, vieta, įvykis, kitais žodžiais – neteisingai suprasta informacija.
 17. Kad ir kiek bebėgtum, nuo savęs nepabėgsi niekur.
 18. Tavo jausmai – tai lyg namas ir jame esantys rakandai. Tu – to namo šeimininkas. Kai tu esi šeimininkas, tai tu gali atnešti naujų rakandų, išmesti senus. Tu taip pat gali neleisti kitiems primėtyti tau nepatinkančių rakandų. Tačiau kartais tu leidi atlėkti kokiam nors bepročiui ir virus prišikti tavo namuose, ir tau tada smirda, ir gana bloga.
 19. Visiškai nesvarbu kokie baisūs įvykiai buvo tavo gyvenime, negali pakeisti nė vieno momento juose. Gali pakeisti tik savo požiūrį.
 20. Gyvenimą galima paaukoti ir toliau gailintis savęs, keikiant valdžią ir kitas aplinkybes, kurios žlugdo jums gerą gyvenimą, bijant kažko imtis.
 21. Jeigu nuo ryto iki vakaro dirbdamas neturi to, ko nori, ir skundiesi kaip sunku, daryk kažką kitaip, daryk kažką priešingai.
 22. Kuo ilgiau kaltini kaimyną dėl jo vištų, tuo labiau kaimyno vištos lips tau ant galvos, ar realiai, ar tau tik taip atrodys, nesvarbu. Tačiau tereikia susigrąžinti sau atsakomybę, ir kaimynas tampa šilkinis.

Jei tiko ir patiko citatos- paskaitykit knygą.

Sėkmės 🙂

Reklama

Written by NiekoTokio

2010/10/01 at 10:09 am

Įrašyta kategorijoj Knygos

3 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. labai idomios mintys,tik tarpais sunku skaityti,kol pagauni minti reikia 3kart perskaityti 🙂

  rasa

  2010/12/14 at 9:28 pm

 2. Iš tiesų puikios ir svarbios mintys kiekvienam-o kiek mažai susimąstom apie iš pažiūros smulkius dalykus ,iš kurių gimsta didieji

  Danutė

  2012/01/26 at 11:43 am

 3. Taip… nuostabios mintys… vercia susimastyti. Mielai paskaityciau knyga. Parasyta, kad /Autorius knygą leidžia skaityt nemokamai čia./ Bet paspaudus ant cia – gavau atsakyma /No Results Found/. Gaila…

  Audrius Marz

  2016/01/24 at 8:44 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: