NiekoTokio blogas

Apie tai kas man įdomu

Naminis mascarponės sūrio tortas

leave a comment »

Kadangi nusprendėm, kad vaiko gimtadienio vaišės bus namie darytos, reikėjo gaminti ir tortą. Rinkomės paprastai paruošiamą ir greitai pagaminamą tortą su mascarponės sūriu. Receptą radau supermama.lt.

  • 1 pakelio sausainių “Gaidelis“;
  • 140 g sviesto;
  • 2 pakelių želatinos;
  • 1 citrinos;
  • 500 g mascarpone sūrio;
  • 350 g naturalaus jogurto be priedų;
  • stiklinės cukraus;
  • 600 g grietinėlės.

Torto formą žmona išklojo kepimo popieriumi. Sviesta išlydžiau. Sulaužiau sausainius. Juos sumaišiau su išlydytu sviestu ir sudėjau ant torto formos dugno. Gauto papločio paviršių išlyginau ir paspaudžiau kočėlu. Palikau nuo formos krašto 5 milimetrų tarpą. Visą formą įdėjau pusvalandžiui į šaldytuvą. Tuo metu dariau torto masę.

Želatiną užpyliau nedideliu kiekiu vandens ir išbrinkinau. Citriną nuploviau. Žievę nutarkavau, o sultis išspaudžiau. Sūrį, jogurtą, citrinos sultis, tarkuotą žievelę, cukrų sudėjau į duebnį ir išmaušiau. Želatiną ištirpdžiau pilnai. Maišydamas sūrio masę, plona srovele supyliau ištirpusią želatiną. Kitame inde standžiai išplakiau grietinėlę, kadangi turėjau nusipirkęs du pakelius grietinėlės standiklio, išėjo labai skani ir tvirta plakta greitinėlė. Kol plakiau grietinėlė sūrio masė pradėjo stingti. Nieko nelaukdamas sudėjau į ją 400 g plaktos grietinėlės (likusią pasilikau papuošimui) ir sumaišiau. Gautą masę supyliau ant sausainių pagrindo į torto formą ir įdėjau stingt iį šaldytuvą. Po poros valandų ant viršaus sudėjau likusią plaktą grietinėlę ir pašiaušiau viršų. bei papuošiau vynuogėmis ir pabarsčiau cukraus pudra.  Per peitus jau ragavome ir vaišinome svečius. Sakė, kad skanus. mums su žmona labai patiko. Davėme ir vaikams valgyti.

Skanaus…

Reklama

Written by NiekoTokio

2010/02/14 at 4:25 pm

Įrašyta kategorijoj Kulinarija

Tagged with , , ,

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: