NiekoTokio blogas

Apie tai kas man įdomu

Kreta tinka medaus mėnesiui

with 2 comments

Sykį su žmonyte apturėjome nerealiai įspūdingą kelionę į Kretą. Tai buvo mūsų pirma kelionė į užsienį kartu. Medaus mėnesio kelionė…

Tiesą sakant tai buvo prieš du metus, bet tai vistiek įspūdingiausia kelionė J Gyvenome ne pačiame geriausiame 2* viešbutyje “Pantheon” Rethymno miestelyje. Viešbučio niekam nerekomenduoju, nes iki jūros pėščiomis nenueisit. Veža mikriukas nemokamai kelis kartus per dieną. Sykį pavėlavom į paskutinį autobusiuką, tai teko į viešbutį grįžti su taxi. Neatsimenu jau kiek kainavo. Čia trumpai tokie nusiskundimai iš šios kelionės. O dabar kelios nuotraukos ir kuklūs komentarai.

Rethymno pliažas neįspudingas, bet mes ten ir negulėjom…


Miestelyje gausu senovinių afrikietiškų motyvų pastatų.

Yra neaukštas švyturys prieplaukoje.

Į kurio viršų veda gana statūs ir siauri laiptukai.

Labai graži gamta Kretos saloje. Tuo puikiausiai galima įsitikinti einan Samarijos tarpekliu. Ši ekskursija organizuojama tik vasarą, nes rudenį, žiemą ir pavasarį tarpekliu neįmanoma praeitį neturint alpinizmo įrangos ir įgūdžių. Vasarą kelionė irgi pakankamai varginanti, nes reikia nueiti 16 km pradedant nuo kalno viršūnės iš 2 km aukščio ir einant iki pat jūros. Bet tikrai verta pereiti.


Daug įspūdžių ir gražių vaizdų.

Vidury tarpeklio įkurtas Samarijos miestelis. Jame niekas negyvena. Ten karo metais slėpėei partizanai nuo vokiečių ir kitų priešų. Pasak gidės, niekas neužėmė tarpeklio. Į jį patenkama tik per kalną arba nuo jūros. Sraigtasparnai iį jį nenusileidžia. Įspūdingas tarpekliukas J Susižeidusius turistus sakė, kad išneša su asiliukais.

O Samarijos miestely ganosi ožkos KRY KRY . Jos labiau prijaukintos, nei laukinės.

Tik išėjus iš tarpeklio pasitinka kapinaitės su koplytėle. Čia gal pakasa neįveikusius tarpeklio ar jo gynėjus.

Išėjus iš tarpeklio pasitinka ne tik jau minėta bažnyčia, bet ir labai šilta ir sūri jūra. Joje atsigulus gali gulėti net nejudindamas nei rankų, nei kojų. Tiesa, visa pakrantė nusėta juodais lavos akmenukais, kurie velniškai įkaista saulėtą dieną.

Po Samarijos tarpeklio keliavome (tiksliau plaukėme) į Santorini salą. Labai graži sala. Aplink irgi yra keliso salelės. Bet Santorini įspūdingiausia. Apie jos įžymias vietas ir vietoves daug turbūt esatę girdėję, dar daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėse. Čia tik kelios nuotraukos.

Miestai Santorini įsikūrę ant salos skardžių viršaus ir atrodo, kaip sniego kepurės ant kalnų.

Santorini salos sostinės Fira vaizdas. Fotografuota italo fotografo, kuris plaukė kartu. Įspūdingass kadras, kaip ir pats miestas. Į jį patenkama oro arba vandens transportu. Nuo jūros pakelia funikulierius arba gali lipti laiptais ar keltis su asiliuku. Mes rinkomės funikulierių, nes greičiau ir nesmirda, kaip kiti du pasirinkimai J
Įspūdingi vaizdai, panoramos, pastatai, terasos, nepaprasto grožio kiemeliai ir t.t. Puiki sala. Man atrodo, kad galima net tiesiai Santorinyje praleisti atostogas. Manau būtų ne ką mažesnis įspūdis nei Kretoje. J

Čia grindinys. Kol kas tik vienintelį kartą mačiau tokį grindinį. Akmenukai sustatyti ant krašto, o ne kaip pas mus dideli akmenys suguldyti. Gražu.

Kretoje išsinuomavome Daewoo Matise ir dvi dienas važinėjomes po salą su kita lietuvių pora. Pirmiausia nuvažiavome į Gramvousa salos Balos paplūdimy, kuriame atostogavo princesė Diana su vyru Charlesu.

Gražu.


Tą pačią dieną nuvažiavome į Elafonissi salą, kurią iš Kretos salos galima pasiekti pėščiomis net nenusirengus tik nusiėmus batus. J Beje, mums sakė, kad ten įspūdingas paplūdimys su rožiniu smėliu, bet rožinio smėlio buvo tik ruoželis prie pat kranto J Žodžiu, Balos paplūdimys buvo žymiai įspūdingesnis.

Taip pat aplankėme ir Knoso rūmus netoli Herakliono. Didelio įspūdžio nepadarė, bet jei juos kada nors atstatys tai reikės aplankyt. Turėtų atrodyti įspūdingai.

Čia lauktuvės parsivežtos iš Kretos. Skanu, kvapnu ir saldu J

Išvada:

Įrašas padarytas knygoje, kuri yra Samarijos tarpeklio vyduryje įkurtame Samarijos miestelyje. J

Reklama

Written by NiekoTokio

2009/05/02 at 11:19 pm

Įrašyta kategorijoj Fotografija, Kelionės

2 atsakymai

Subscribe to comments with RSS.

 1. Na, paskutinė nuotrauka tikrai gera 😉
  Gal pasikeitė jūsų nuomonė apie Kretą po 6 metų?

  Ramūnas Bruzgys

  2012/07/18 at 9:15 am

 2. Dėkui. Kodėl turėtų nuomonė pasikeist? Kol kas tai geriausios atsostogos 🙂

  NiekoTokio

  2012/07/22 at 9:47 pm


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: